agiasmos

Αγαπητοί γονείς,

Ο Αγιασμός για τη νέα Σχολική Χρονιά θα πραγματοποιηθεί

την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2018, ώρα 8:30΄ π.μ.

4ο  και 5ο ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

Αγαπητοί γονείς,

Ο Αγιασμός για τη νέα Σχολική Χρονιά θα πραγματοποιηθεί

την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2018, ώρα 8:30΄ π.μ.

Στη συνέχεια:

α) του 4ου Δημοτικού σχολείου οι γονείς θα προσέλθουν στην αίθουσα εκδηλώσεων που βρίσκεται στο ισόγειο του παλαιού κτιρίου

β) του 5ου Δημοτικού σχολείου οι γονείς θα προσέλθουν στην αίθουσα της Α΄ Τάξης που βρίσκεται στο ισόγειο του παλαιού κτιρίου.

• Τα μαθήματα της Τετάρτης θα γίνουν κανονικά.

Ώρα προσέλευσης: 8:00΄- 8:15΄ π.μ. μόνο από την κεντρική είσοδο της Πλάτωνος

Ώρα αποχώρησης: 13:15΄-13:25΄ μ.μ. (Α΄ και Β΄ έξοδος μόνο από τη Χειμάρας)

• Για το Ολοήμερο σχολείο και μέχρι να τακτοποιηθούν οι ελλείψεις σε εκπαιδευτικό προσωπικό, παρακαλούμε να ελέγχετε καθημερινά τις ανακοινώσεις που φέρνει το παιδί στο σπίτι. Μπορείτε να ενημερώνεστε για κάθε νεότερο και από τις ανακοινώσεις στις ιστοσελίδες των σχολείων μας.

Να υπενθυμίσουμε ότι τα Δελτία Υγείας για Α΄ και Δ΄ Τάξη πρέπει να παραδοθούν μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου.

Εντός του μηνός Σεπτεμβρίου θα γίνει η πρώτη ενημερωτική συνάντηση των δασκάλων της Α΄ Τάξης με τους γονείς των μαθητών-τριών της Α΄ Τάξης. Στο ίδιο χρονικό διάστημα θα ενημερωθείτε και για την πραγματοποίηση της πρώτης ενημερωτικής συνάντησης γονέων και εκπαιδευτικών των υπόλοιπων τμημάτων των τάξεων των σχολείων μας.

ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!

Οι Σύλλογοι Διδασκόντων των Σχολείων μας