paramythia

ΒΙΒΛΙΟΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

Το Πολιτιστικό Ίδρυμα Ομίλου Πειραιώς (ΠΙΟΠ) διοργανώνει για τέταρτη συνεχή χρονιά τη δράση με τίτλο «Βιβλιοσυναντήσεις: Toδικαίωμά μου στο διάβασμα!». Συγγραφείς επισκέπτονται το Παιδικό Τμήμα της Βιβλιοθήκης ΠΙΟΠ (Σαλαμίνος 72-74, Καλλιθέα) για να συναντήσουν σχολικές ομάδες της περιοχής. Από το σχολείο μας επισκέφτηκαν το ΠΙΟΠ οι εξής τάξεις:

Η Β΄ τάξη συναντήθηκε με το συγγραφέα Ζήση Παπαϊωάννου και παρουσίασε στα παιδιά το βιβλίο του με τίτλο: «Βασιλική: Η μαγική Ηχώ της Επιδαύρου ».

Η Γ΄ τάξη συναντήθηκε με τη συγγραφέα Στέλλα Αρβανίτη και παρουσίασε στα παιδιά το βιβλίο της με τίτλο: «Μύθοι μεταμορφώσεων».

Η Ε΄ τάξη συναντήθηκε με τη συγγραφέα Εύα Κασσιάρου και παρουσίασε στα παιδιά το βιβλίο της με τίτλο: «Το ξεχασμένο κλειδί».

IMG_20191127_104022
IMG_20191127_104040