xmas 160x190 thumbnail

2019-argies

Την  Τρίτη  18-12-2018  οι  μαθητές  των  μεγάλων  τάξεων  επισκέφτηκαν  την  Τεχνόπολη  του  Δήμου  Αθηναίων στον ειδικά διαμορφωμένο χώρο του χριστουγεννιάτικου χωριού "Η Επέλαση των Ξωτικών".

Εκεί  οι  μαθητές  μας

Μπόρεσαν να

Να επισκεφτούν τον μεγάλο θρόνο του Άγιου Βασίλη,
για να δουν το ιδιαίτερο δωμάτιό του, να θαυμάσουν τις μεγάλες αιωρούμενες σκάλες και τον εορταστικό στολισμό, να γνωρίσουν τον Άγιο Βασίλη από κοντά και να φωτογραφηθούν μαζί του στο πελώριο Δέντρο των Χριστουγέννων, και να κρεμάσουν το γράμμα τους στον Τοίχο των Γραμμάτων, εκεί δηλαδή όπου τα Ξωτικά τοποθετούν όλα τα γράμματα για τον Άγιο Βασίλη!

Να ζωγραφίσουν τη δική τους κονκάρδα-παράσημο μαζί με τα Ξωτικά,
για να την πάρουν μαζί τους ως την πιο γλυκιά ανάμνηση μέχρι τα επόμενα Χριστούγεννα!

Να περάσουν από το Ταχυδρομείο,
για να γράψουν το δικό τους γράμμα προς τον Άγιο Βασίλη, έχοντας τη δυνατότητα είτε να το στείλουν ταχυδρομικώς είτε να το παραδώσουν στα Ξωτικά, που συγκεντρώνουν και ταξινομούν όλα τα γράμματα των παιδιών!

Χρόνια  Πολλά  σε  όλους  !!!!

GAZI1

GAZI2