eggrafes a

Σας γνωρίζουμε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 7 του Π.Δ. 79/2017, ΦΕΚ 109/Α/1-8-2017, ότι  δικαίωμα και υποχρέωση εγγραφής στην Α’ ΤΑΞΗ για το σχολικό έτος 2018-2019 έχουν τα παιδιά που γεννήθηκαν από 1/1/2012 μέχρι 31/12/2012.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ :

1. Πιστοποιητικό γέννησης
Δήμου ή κοινότητας. (Δεν απαιτείται η προσκόμιση του πιστοποιητικού γέννησης από τους γονείς, αλλά αναζητείται από τις σχολικές μονάδες μέσω του Πληροφοριακού συστήματος.)

2. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή ( π.χ. συμβόλαιο, λογαριασμός ηλεκτρικής ενέργειας, φορολογική δήλωση κ.ά.).

3. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του παιδιού ή άλλο στοιχείο από το οποίο προκύπτει ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια. (Να προσκομιστεί και φωτοτυπία των σελίδων εμβολιασμού του μαθητή).

4. Aτομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (από κρατικό νοσοκομείο ή από ιδιώτη παιδίατρο).

5. Πιστοποιητικό φοίτησης Νηπιαγωγείου. (Εκδίδεται από το νηπιαγωγείο με τη λήξη των μαθημάτων και διαβιβάζεται από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο αυτεπάγγελτα.)

Οι εγγραφές στην Α΄ τάξη αρχίζουν την Τετάρτη 2 Μαΐου 2018 και λήγουν την Παρασκευή 18 Μαΐου 2018.

ΩΡΕΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ: Δευτέρα έως Παρασκευή: 8:30- 9:30 π.μ.

Από τις Διευθύνσεις των 4ου και 5ου Δημοτικών Σχολείων Μοσχάτου

ORIA