XRIST1

Την Παρασκευή 15-12-2023 στις 18:00 στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή της Α΄ και Β΄ τάξης. Οι δασκάλες των τμημάτων, της Παράλληλης στήριξης, των Αγγλικών και ο δάσκαλος της Μουσικής προετοίμασαν τα παιδιά για την παράστασή τους.

Η Α΄ τάξη μας παρουσίασε θεατρικό με θέμα την ανακύκλωση και η Β΄ τάξη μας ταξίδεψε στην παλιά Ελλάδα μέσα από έθιμα και παραδοσιακά κάλαντα. Γνωστά αγγλικά τραγούδια δραματοποιημένα έδωσαν μια διαφορετική ζωντάνια στο απόγευμά μας, που πλημμύρισε από κέφι, χαρά και αισιοδοξία μέσα από τα μάτια των παιδιών. Οι μικροί μας μαθητές και μαθήτριες έζησαν την κάθε στιγμή της προετοιμασίας και παρουσίασαν μια όμορφη, ξεχωριστή γιορτή!

Μπράβο σε όλα τα παιδιά!

Χαρούμενες γιορτές!

Και του χρόνου με υγεία!

ZRIST2