P4232090

1o Μαθητικό Μουσικό Φεστιβάλ

Εξαίρετη ήταν η εμφάνιση  που έκαναν τα πρωτάκια μας στο 1ο Μουσικό Μαθητικό Φεστιβάλ σχολείων της Δ΄ Διεύθυνσης Π.Ε.. Τραγούδησαν με κέφι και ζωντάνια το παραδοσιακό τραγούδι   «γκέο βαγκέο» και το τραγούδι «Θάλασσα γαλάζια». Τους μικρούς μαθητές μας συνόδεψαν η δασκάλα τους κ. Γκουγκουλούλη Σταματία και η μουσικός του σχολείου κ. Βανού Ακατερίνη.

Το 1o Μουσικό Μαθητικό Φεστιβάλ διοργάνωσε η Δ΄ Διεύθυνση Π.Ε. Αθήνας την Τρίτη 24 Απριλίου 2018 στο Πολιτιστικό - συνεδριακό Κέντρο «Μίκης Θεοδωράκης» στο Δήμο Ελληνικού – Αργυρούπολης. Σκοπός του Φεστιβάλ είναι η επικοινωνία και η αλληλεπίδραση εκπαιδευτικών και μαθητών από διαφορετικούς δήμους και σχολεία της οικείας Διεύθυνσης μέσω της μουσικής γλώσσας.

P4232096